Nejprodávanější produkty

Výrobci

Slevy

Dodavatelé

Žádný dodavatel

Štítky

Správný výběr barefoot boty

Barefoot obuv se od té klasické liší, při její koupi si tak nestačí vybrat svou běžnou velikost a spoléhat, že bude sedět. Protože jsou barefoot boty založené na principu přirozené chůze, nohu nesmí nikde omezovat, a to jak v šířce, tak délce. Proto je potřeba se prvnímu pořízení barefoot obuvi pečlivě změřit podle našeho návodu, a při dalším nákupu už budete vědět :)

 

Potřebujete:

-       tužka, list papíru, lepenka, pravítko/metr a svou nohu.

 

Jak na to:

  1.      Papír položte na zem a ideálně jej přilepte lepenkou, aby se nehýbal.
  2.      Postavte se na papír plnou vahou. Dbejte na to, abyste stáli tak, jak běžně stojíte (tedy ideálně ne s pokrčenými koleny, určitě ne v sedě ap.).
  3.      Obkreslete nohu, případně nakreslete čárku u nejdelšího prstu a u paty.
  4.      Změřte rozměr mezi nejdelším prstem a patou, k tomu přičtěte 1 cm, což je tzv. nadměrek a v barefoot obuvi je důležitý pro správnou funkci chodidla.
  5.      Změřte také šířku v nejširším místě, abyste si byli jistí, že bota nebude příliš úzká.

 

Hurá, a je hotovo! Měřením jste zjistili vnitřní délku boty alias vnitřní délku stélky.

 

Tip: nohu měřte odpoledne nebo večer, v průběhu dne má totiž tendence přibývat na objemu

 

Jak na měření u dětí?

Postup měření chodidla u dětí je stejný, ale je třeba myslet na následující body:

-       Dejte pozor, aby děti při měření nekrčily prsty.

-       Každý měsíc kontrolujte velikost nožičky, což můžete udělat dvěma způsoby. Buď postavte dítě na stélku z boty, pata by měla být cca 1 cm od horního okraje. Pokud nejde z boty vyndat stélka, vystřihněte proužek papíru potřebné délky (tj. délka chodidla dítěte + 1 cm nadměrek) a zasuňte do boty. Pokud se papírek bude ohýbat, bota je malá.

 

Objednat pro jistotu více velikostí? Klidně!

Nemůžete přijet k nám do kamenné prodejny? V pořádku, udělejte si kamennou prodejnu u sebe doma :) Pokud si nejste jistí, že jste si nohu změřili správně, objednejte si více velikostí. Nevyhovující nepoužitou obuv pak vrátíte zpět se skvělou výhodou – nemusíte chodit na poštu, protože boty si u Vás vyzvedne náš kurýr!