Nejprodávanější produkty

Výrobci

Slevy

Dodavatelé

Žádný dodavatel

Štítky

Co je vlastně barefootová obuv?

 Barefoot znamená v překladu bosý, což tuto obuv skvěle vystihuje. Boty jsou designovány tak, aby pohyb v nich co nejvíce simuloval bosou chůzi, která je pro nás přirozená a je důležitá pro zdravé fungování celého těla. Tvar podrážky barefoot obuvi kopíruje přirozený tvar chodidla, v oblasti prstů je dostatečně široký, pomáhá tak jejich správné funkci a nohu neutiskuje. Podrážka je tenká, aby se noha mohla mírně přizpůsobovat povrchu, příjemným bonusem je tak masáž reflexních bodů na chodidle, ale není třeba se bát žádného píchání či tlačení jako při chůzi bos – povrch cítíte pouze jemně, můžete se tak bez újmy klidně projít po střepech či ostrých kamenech.

Při nošení barefoot bot dochází ke správnému zapojení svalů jak v chodidle, tak v celé noze, ovlivňuje také zádové svalstvo a tím správné držení celého těla. Podporuje tvorbu a udržení zdravé nožní klenby, správné rozložení váhy a zapojení všech prstů u nohou, měkké našlapování bez negativních dopadů na klouby, stejně jako přirozené vzpřímené držení těla.

Barefoot obuv má zkrátka komplexní pozitivní vliv na chůzi a pohyb. A pouze pohyb, který je v pro tělo přirozené formě, je zdravý a přínosný.

Barefoot obuv je vhodná jak pro nošení do města při všech příležitostech (volný čas, do práce, školy apod.), tak pro sport (běh, pěší turistika, plavání v moři…), a to ve všech ročních obdobích. V případě, že jednou zkusíte Barefoot boty, Vy a Vaše tělo se zamilujete a už je z nohou nikdy nesundáte :)

 

Hlavní pozitiva barefootové obuvi:

-       simuluje bosou chůzi přirozenou pro tělo

-       podrážka kopíruje zdravý tvar chodidla

-       podporuje zdravou nožní klenbu

-       správné zapojení svalů v chodidle, noze, zádech

-       měkké došlapování bez negativních dopadů na klouby

-       podporuje zdravé vzpřímené držení těla

-       všestranné použití (město, příroda, volný čas, práce i sport, vš. roční období)

-       láska na celý život