Nejprodávanější produkty

Výrobci

Slevy

Dodavatelé

Žádný dodavatel

Štítky

Vliv barefoot na zdraví

Jak dokáže barefootová obuv ovlivnit vaše zdraví?

Chcete, aby vaše tělo správně pracovalo? Začněte od nohou. Pokud svému chodidlu dopřejete dostatek prostoru, aby se mohlo svobodně pohybovat, zjistíte, že vám lépe pracuje imunitní systém, metabolismus, ale také to, že se cítíte skvěle po psychické stránce. Jaké výhody s sebou chůze v barefootové obuvi nese?

Už žádné zbytečné zatěžování kloubů

Klouby ve vašem těle fungují jako spojovací body mezi jednotlivými součástky celého stroje. Pokud na sebe tyto součástky navazují, vaše tělo funguje jako dobře promazaný stroj. Správné postavení kloubů začíná u nohy. Jestliže mají prsty v oblasti špičky dostatek prostoru, umožňují správné fungování kloubů. Barefootové boty se pyšní širokou špičkou, která nechá prstům svobodu, a tak nedochází ke zbytečnému přetěžování kloubů v celém těle.

Dokonalé udržení rovnováhy

Díky barefootové obuvi je vaše noha v úzkém kontaktu s terénem. Podle různých studií získává náš mozek 80 % informací pro udržení rovnováhy z nohy. Při zdravé chůzi stimulujete mozková centra, která tyto informace předávají. Pokud dokáže noha optimálně číst terén, umožní mozku správně reagovat na různé situace, které se pojí s chůzí v terénu.

Zapomeňte na bolesti, které vám komplikují život

barefootové obuvi se vaše tělo přirozeně narovná a celkově odlehčí. Zharmonizujete svalové napětí, a tak se můžete zbavit potíží, které na první pohled s chůzí nesouvisí. Nejčastěji se jedná o bolesti zad, hlavy a kloubů, ale také o nadměrnou únavu.

Využijte kapacitu svých plic naplno

Pokud se hrbíte, nedostáváte do svého těla dostatek kyslíku. Při správném držení těla, které barefootové boty podporují, je hrudní koš otevřený a vy můžete kapacitu plic využít naplno. Dech volně plyne a do těla se dostává dostatečné množství kyslíku. Ten má pozitivní vliv na správné fungování metabolismu, lymfatického systému, srdeční frekvenci a další.

Podpořte správné fungování pánevního dna

Přirozená chůze má vliv na pánevní dno. Aby mohlo správně pracovat, je potřeba jeho usazení v centrované pánvi, která není příliš naklopená dopředu, ale ani dozadu. Chůze v barefootových botách pomůže s aktivací pánevního dna, které má vliv na inkontinenci, tvorbu hemeroidů, těhotenství, ale také na bolesti zad a kloubů. Kromě toho dokáže zlepšit požitek ze sexu.

Udělejte pro své zdraví ještě něco navíc a obujte se do bot, které podporují zdravou přirozenou chůzi.